Kamerzysta pozostanie dłużej w areszcie

Kamerzysta pozostanie dłużej w areszcie

Jak poinformowało Radio Szczecin, sąd podjął decyzję o przedłużeniu aresztu dla Kamerzysty. Łukasz W. spędzi w nim dodatkowy miesiąc. Decyzja została podjęta ze względu na czasochłonność czynności procesowych w związku ze sprawą, w którą zamieszany jest Kamuś. 


Już niedługo minie miesiąc od nagłośnienia sprawy, w którą zamieszany był Kamerzysta. Pato-YouTuber został aresztowany po tym, jak w jednym z filmów zmuszał wraz ze swoimi znajomymi niepełnosprawnego chłopaka do wykonywania niebezpiecznych i poniżających wyzwań. Łukasz W. szybko usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 8 lat więzienia. Podjęto wtedy także decyzje o miesięcznym pobycie Łukasza W. w areszcie.W ostatnich dniach sąd podjął jednak decyzję o przedłużeniu aresztu na dwa miesiące. Jest to efekt zażalenia, jakie złożyła prokuratura. Według najnowszych informacji, domagała się ona nawet 3 miesięcy aresztu. Prokurator wskazał, że ilość i czasochłonność czynności procesowych jest tak znaczna, że Kamerzysta musi pozostać w areszcie, aby nie wpłynąć na tok postępowania.

Wraz z decyzją, sąd nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie jednego ze znajomych Kamerzysty, który wydawał polecenia wobec poszkodowanego chłopaka na filmie. Mimo tego, mężczyzna także usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 8 lat więzienia.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.