Kamerzysta może wyjść na wolność za kaucją

Kamerzysta może wyjść na wolność za kaucją

Kamerzysta ma szansę wyjść na wolność jeśli zapłaci 100 tys. zł kaucji, lecz ma na to czas do 2 października. Tak orzekł szczeciński sąd.


Już 1 października odbędzie się decydująca rozprawa sądowa z udziałem Kamerzysty, który został oskarżony za znęcanie się nad intelektualnie niepełnosprawnym chłopakiem. Jak się jednak okazuje, Łukasz W. ma szansę uniknąć grożącego mu 8-letniego wyroku.

Sąd w Szczecinie wydał nieprawomocny wyrok, według którego Kamerzysta ma czas do 2 października, by uiścić poręczenie w wysokości 100 tys. zł. Na chwilę obecną były twórca internetowy wciąż przebywa w areszcie i pobędzie w nim przynajmniej do momentu rozprawy (1 października).

 Warto przypomnieć, iż Łukasz W. ma na koncie jeszcze kilka innych przewinień. Mowa tu o m.in. prowadzeniu samochodu pod wpływem narkotyków, za co obarczony został grzywną w wysokości 8 tys. zł oraz trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Co sądzicie o decyzji sądu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.