Już wkrótce adnotacje całkowicie znikną z YouTube

Już wkrótce adnotacje całkowicie znikną z YouTube

Jeszcze kilka lat temu funkcji tej używała bardzo duża część społeczności, jednak teraz możemy zauważyć ją bardzo rzadko. Mowa o adnotacjach, czyli o możliwości dodania tekstu w dowolnym momencie filmu. W styczniu zapomniana opcja zniknie na dobre z YouTube'a.


Na początku maja serwis postanowił wyłączyć edytor adnotacji, dzięki czemu twórcy nie mogli już zmieniać istniejących adnotacji oraz dodawać nowych. Dla wielu nie był to jednak problem, ponieważ funkcja używana była naprawdę bardzo rzadko.Zainteresowanie adnotacjami spadło po wprowadzeniu kart i ekranów końcowych w filmach, co sprawiło, że użycie adnotacji spadło o około 70%. Adnotacje w przeciwieństwie do kart nie działały w mobilnej aplikacji, co także wpłynęło na większe zastosowanie nowych funkcji. Teraz wiemy już, że YouTube do końca stycznia usunie adnotacje, które znikną także ze starszych filmów, w których często można było je zauważyć.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.