Już trzy miliony Polaków korzystają z TikToka

Już trzy miliony Polaków korzystają z TikToka

W ostatnim czasie dość mocno zwiększyła się liczba polskich użytkowników TikToka. Serwis przebił rekordowy wynik z poziomem 3 milionów odwiedzających. Wzrosty popularności zaliczyło też kilka innych platform.


Z badań Mediapanelu opracowanych przez Wirtualnemedia.pl wynika, że w ubiegłym miesiącu wiele serwisów społecznościowych mogło się pochwalić sporymi przyrostami nowych odbiorców.

TikTok w Polsce trzyma się bardzo dobrze. W ostatnim kwartale 2020 roku serwis notował średnio 2 mln użytkowników w miesiącu. Jednak to właśnie w lutym br. przeglądarkowy TikTok po raz pierwszy zaimponował liczbą 3,16 mln osób.

Źródło: wirtualnemedia.pl


Liderem społecznociówek wśród polskich internautów wciąż oczywiście jest Facebook. W lutym odwiedziło go prawie 22 miliony użytkowników. To aż 75,03 procent wszystkich osób korzystających z sieci w Polsce.

W zestawieniu również wysoko uplasowały się przeglądarkowy Twitter z wynikiem 6,78 mln oraz Pinterest (5,87 mln). Ten drugi zdobywa ostatnio sporą popularność w naszym kraju.

Spadki względem poprzedniego miesiąca zaliczyły za to strony Wykopu, Chomikuj i Reddita. Straty te jednak nie są duże i najpewniej chwilowe:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.