„Nie czuję się gwiazdą!” – Julia Wieniawa o swojej pracy i popularności

„Nie czuję się gwiazdą!” – Julia Wieniawa o swojej pracy i popularności

Kariera Julii Wieniawy w ostatnich miesiącach szybko nabrała tempa. Znana z serialu Rodzinka.pl aktorka i piosenkarka ma dopiero 19 lat, jednak już cieszy się ogromną popularnością, a jej social media obserwują tysiące osób. Jak Julia postrzega swoją karierę i w jakim kierunku chciałaby się ona rozwijać? Na te i inne pytania aktorka odpowiada w najnowszym wywiadzie dla Gali.
Momentem przełomowym w karierze Julki Wieniawy była zdecydowanie gala rozdania Telekamer, na której aktorka pojawiła się w towarzystwie Antka Królikowskiego. Wtedy to wszyscy zainteresowali się młodziutką Julką i tym, czym zajmuje się ona zawodowo. W niedawno udzielonym wywiadzie aktorka mówi jednak, że nie chciałaby ona być kojarzona tylko jako dziewczyna Antka – chciałaby, żeby ludzie znali ją jako Julkę, która jest aspirującą aktorką i piosenkarką. „Aspirująca aktorka” – to właśnie tak nazywa się Julia, podkreślają w ten sposób, że nie ma żadnego wykształcenia w tym kierunku, chociaż ma w planach rozpoczęcie szkoły aktorskiej.
„Nie nazywam się aktorką. Nie zagrałam głównej roli w wielkim filmie. Nie skończyłam szkoły teatralnej – to dopiero przede mną. […] Dlatego nazywam się aspirującą aktorką, żeby mi nikt nie zarzucił, że już spoczęłam na laurach. Nie jestem gwiazdą”

W wywiadzie Julka odpowiedziała także na zarzuty dotyczące hejtu oraz tego, że jej muzyka jest dość podobna do twórczości innej polskiej artystki, Natalii Nykiel. Według aktorki tego typu komentarze pochodzą od osób zazdrosnych, które nie są w stanie zrozumieć tego, jak taka młoda osoba może tak dużo osiągnąć. Co do podobieństwa do Natalii Nykiel, Julka wcale nie uważa, że ich muzyka jest podobna. Oczywiście bardzo podoba jej się twórczość Natalii, jednak uważa ona, że jej muzyka jest czymś zupełnie innym.
„Nikogo nie naśladuję. Ciągle szukam siebie i swojej koncepcji muzycznej”

Julka opowiedziała również o tym, jak na jej sławę reagują jej rodzice. Rodzina stanowi dla niej ogromne wsparcie, ponieważ ciągle motywuje ją do działania. Mama aktorki jest jednocześnie jej managerem i kieruje karierą córki tak, by była ona zadowolona i mogła się rozwijać w tym kierunku, który ją interesuje.

Co sądzicie o wypowiedzi Julii Wieniawy? Czy Waszym zdaniem ma ona szansę na zrobienie profesjonalnej kariery muzycznej i aktorskiej? Piszcie!

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl