YouTuberzy warci polecenia - John Dog

YouTuberzy warci polecenia - John Dog

Jak co tydzień, tak i dziś mamy dla Was serię "YouTuberzy warci polecenia". W jej ramach opisujemy najlepsze kanały na polskiej scenie YouTube, które nie przekroczyły jeszcze 150 tysięcy subskrypcji. Przedstawiani przez nas twórcy wyróżniają się oryginalnością, ciekawą tematyką lub wyjątkowym sposobem prowadzenia kanału. W zeszłym tygodniu opisywaliśmy kanał "Wojna Idei", z którego dowiecie się bardzo wiele o różnych modelach społecznych, psychologii i socjologii. Tym razem chcemy polecić Wam kanał o tematyce związanej ze zwierzętami - John Dog.


Kanał został założony w czerwcu 2016 roku. Od tego momentu pojawiło się tam już prawie 180 filmów. Największą popularnością cieszą się filmy dotyczące żywienia i szkolenia psów. Kanał jest skierowany do właścicieli psów, którzy chcą nauczyć swojego pupila czegoś więcej, niż tylko podstawowych komend. Jednak, jeżeli Twój pies nie zna nawet tych najprostszych, wraz z kanałem "John Dog" możesz go nauczyć również tego. Wśród poradników znajdziecie takie komendy jak: "siad", "leżeć", "podaj łapę" czy chociażby komenda "nie". Jeżeli nie chcecie wynajmować behawiorysty dla swojego psa lub zapisywać go na szkolenie, możecie w bardzo prosty sposób dowiedzieć się, jak samemu wychować swojego pupila i dodatkowo oszczędzić znaczną ilość pieniędzy.

Prowadzący kanału sam jest behawiorystą, zatem z pewnością bardzo dobrze zna się na tym, o czym mówi w swoich filmach. Możemy zaufać jego metodom, ponieważ zadziałały już na bardzo wielu zwierzętach, które Pan Piotr miał okazję szkolić. Bardzo ciekawa tematyka, a także duże zapotrzebowanie na tego typu filmy sprawiły, że kanał "John Dog" bardzo szybko się rozrósł. Na ten moment zgromadził już ponad 57 tysięcy subskrypcji i ponad 7,2 miliona wyświetleń.Każdy film przedstawiający naukę danej komendy składa się z kilku etapów. Każdy z nich jest bardzo dokładnie opisany i podane są cele, które powinniśmy osiągnąć, by dany etap zakończyć. Nauka psa odbywa się tu metodą nagradzania w zamian za poprawne wykonanie zadania, zatem jest znacznie bardziej skuteczna, niż opisywane w internecie metody nauki z zastosowaniem kar za niepoprawne zachowanie. Dodatkowym plusem jest pokazywanie procesu szkolenia na psie, który dopiero zaczyna się uczyć danej komendy. Dzięki temu na przykładzie Pana Piotra szkolącego czworonoga możemy zobaczyć, jak poprawnie powinniśmy trenować naszego pupila.

Jeżeli zainteresował Was kanał "John Dog", możecie również zaobserwować ich na Instagramie, gdzie znajdziecie wiele ciekawych zdjęć związanych z psami. Kanał ma również swój fanpage na Facebooku, gdzie zgromadził już ponad 70 tysięcy polubień. Na profilu "John Dog" znajdziecie bieżące informacje o filmach, a także ciekawe akcesoria dla psów. Na stronie internetowej powiązanej z kanałem znajdziecie specjalne pokarmy dla kotów i psów, dobrej jakości smycze, a także zabawki. Dodatkowo, gdy podacie tam swój e-mail, dostaniecie bardzo przydatny poradnik z podstawowymi komendami, które powinien potrafić każdy pies. Jeżeli kanał Was zainteresował lub macie psa, który powinien nauczyć się kilku komend, koniecznie zajrzyjcie na kanał "John Dog"! Aby zasubskrybować kanał, kliknijcie tutaj.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.