Japońska młodzież zorganizowała zakończenie roku szkolnego w Minecraft

Japońska młodzież zorganizowała zakończenie roku szkolnego w Minecraft

Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną ciężko jest obecnie zorganizować jakiekolwiek wydarzenie masowe. Poza oczywistymi eventami zbiorowymi takimi jak koncerty czy spektakle teatralne, problem dotyka także organizacji uroczystości takich jak wesela, urodziny czy choćby ceremonie zakończenia roku szkolnego. Na wyjątkowo kreatywny sposób zorganizowania tego ostatniego, wpadły dzieci z japońskich szkół.


Japonia jest jednym z większości krajów na świecie, w których z powodu koronawirusa zamknięte zostały wszystkie szkoły. Jedynie mała część z nich została w ostatnich dniach otwarta, głównie w celu przygotowania uczniów do ceremonii zakończenia roku szkolnego, bowiem w Japonii okres ten przypada na końcówkę marca. Większość placówek będzie zmuszonych do odpuszczenia sobie tego typu imprezy, jednak w jednej z zamkniętych placówek uczniowie wyszli z inicjatywą zorganizowania uroczystości w grze Minecraft. Pewien japoński YouTuber podjął się stworzenia mapy reprezentującej szkolną aulę. Wszystkie dzieci zebrały się następnie na jednym serwerze, aby o ustalonej wcześniej godzinie przeprowadzić wirtualną ceremonię. Warto wspomnieć, iż całe przedsięwzięcie było wyłącznie inicjatywą uczniów.

W pomysł finalnie zaangażowało się większość uczniów, którzy zgodnie z relacją swoich rodziców spędzili cały dzień najpierw biorąc udział w uroczystości, a następnie bawiąc się wspólnie na wspomnianym serwerze.

Źródło: GRY-OnLine.pl

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.