Jankos zagra w finale Worlds 2019!

Jankos zagra w finale Worlds 2019!

Przez ostatnie 2 dni rozgrywane były mecze półfinałowe Mistrzostw Świata League of Legends 2019. W dniu wczorajszym chińska drużyna FunPlus Phoenix wygrała swój mecz z Invictus Gaming wynikiem 3-1, wysyłając tym samym obrońców tytułu do domu. Dzisiaj, o godzinie 12:00, rozpoczęła się najbardziej widowiskowa seria całych mistrzostw, w której twarzą w twarz z europejskim G2, stanęli trzykrotni mistrzowie świata - SKT T1. G2 Esports bez większych problemów zwyciężyli z gwiazdami koreańskiej sceny esportowej wynikiem 3-1, a Marcin "Jankos" Jankowski, po raz pierwszy w karierze ma szansę zawalczyć o puchar Worldsów!


Do tej pory najbliżej tytułu, Jankos był na turnieju Worlds 2016 gdzie jeszcze ze swoją poprzednią drużyną - H2k-Gaming, zostali wyeliminowani przez Samsung Galaxy w meczu półfinałowym. G2 Esports ma w tym roku ogromne szansę potwierdzić jakość europejskiego LoL'a i wygrać mistrzostwa. Sam zespół jest bardzo pewny siebie, co może potwierdzać niedawna wypowiedź polskiego leśnika, po wygranym w ćwierćfinałach meczu z DAMWON Gaming:
Myślę, że moje drużyny z początków kariery nie były tak silne, jak obecne G2. Co roku staję się coraz lepszy, chociaż pod względem mechanicznych zdolności nie jestem jeszcze tak dobry, jak niektórzy czołowi dżunglerzy. Ale bardzo dużo wiem o samej grze, wiem, jak zachować się w praktycznie każdej sytuacji, a w razie potrzeby mogę liczyć na moją drużynę. Działamy dobrze jako zespół, a dzięki zdobytemu doświadczeniu, gra jest znacznie łatwiejsza, bo nieważne jak zagra mój rywal, wiem, w jaki sposób powinienem odpowiedzieć.Mecz finałowy wraz z całą ceremonią otwarcia odbędzie się 10 listopada o godzinie 13:00. Transmisję w języku polskim obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Zachęcamy wszystkich do kibicowania europejskiej formacji! Jeżeli z jakiegoś powodu ominęła was dzisiejsza seria, możecie zobaczyć skrót wszystkich meczów w materiale poniżej:


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.