Trwa finał mistrzostw świata League of Legends z udziałem Polaka

Trwa finał mistrzostw świata League of Legends z udziałem Polaka

Finał mistrzostw świata w League of Legends to wydarzenie, na które z pewnością czekała cała społeczność produkcji Riot Games. W końcowej fazie rozgrywek możemy oglądać właśnie starcie drużyny Marcina "Jankosa" Jankowskiego G2 Esports z chińskim składem FunPlus Pheonix.


Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o stworzeniu przez producentów LoL'a wyjątkowego materiału opowiadającego o karierze Jankosa. Już teraz Polak rozpoczyna najważniejszy mecz w dotychczasowej przygodzie z e-sportem. Kiedy i gdzie oglądać?Spotkanie rozpoczęło się po godzinie 13:30 czasu polskiego. Drużyna G2 Esports zasiadła do komputerów i rozpoczyna właśnie bój z FunPlus Pheonix. Wydarzenie jest o tyle emocjonujące, że od 2011 roku żadna ekipa z Europy nie zdobyła pucharu mistrzostw świata.

"Król Pierwszej Krwi" wraz z resztą drużyny ma więc szansę na przerwanie złej passy - zwłaszcza jeśli spojrzymy na pozostałe tegoroczne sukcesy G2 Esports. W 2019 roku europejski team zgarnął już trzy tytuły - zwyciężył w Spring oraz Summer Split, a także pokonał Team Liquid w Mid-Season Invitational.

Przejdźmy do najważniejszej kwestii, czyli do miejsc, gdzie można oglądać finały. Transmisja odbywa się od godziny 13:00 na platformie Twitch, YouTube, a także na oficjalnej stronie internetowej League of Legends. 

Pozostaje tylko trzymać kciuki za europejską drużynę i Marcina "Jankosa" Jankowskiego. Powodzenia chłopaki!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.