Co musi zrobić Jankos i G2 żeby wygrać Mistrzostwa Świata?

Co musi zrobić Jankos i G2 żeby wygrać Mistrzostwa Świata?

Nasz polski jungler, Marcin "Jankos" Jankowski, uznany ostatnio w rankingu ESPN za najlepszego gracza League of Legends na świecie, jeszcze nigdy nie miał tak realnych szans na wygranie Mistrzostw Świata. Odbywające się rok rocznie "Worldsy" to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie w całym LoL'owym community, a zwyciężenie w tym turnieju, jest głównym celem każdej profesjonalnej drużyny na świecie. Ulubiony team wszystkich Polaków - G2 Esports, w którym na co dzień mecze rozgrywa Jankos, zaliczył idealny start turnieju i wygląda na to, że może być jeszcze lepiej!


Po rundzie wstępnej turnieju Worlds 2019, która w tym roku była w swej formie dosyć skomplikowana, zostało 16 drużyn rozdzielonych na 4 grupy. Z każdej z grup wychodzą dwie drużyny. Jak narazie, G2 Esports wygrało obydwa rozegrane mecze, w tym z drużyną, która miała być najtrudniejszą w ich grupie, czyli GRIFFIN. Dzisiaj o godzinie 20:00, G2 rozegra trzeci mecz fazy grupowej z teamem Hong Kong Attitude, którego wygrana zapewni im definitywne prowadzenie z idealnym wynikiem 3-0 oraz wielkie szanse na wyjście z grupy z pierwszego miejsca.

Zrzut-ekranu-2019-10-15-o-14-21-51

 

Zrzut-ekranu-2019-10-15-o-14-22-05

W przypadku dzisiejszej wygranej, G2 rozpocznie turniej z 3/3 wygranymi spotkaniami. Jest to start w turnieju o jakim marzy każda drużyna, jednak po zakończeniu fazy grupowej, rozpocznie się tzw. Knockout Stage, w którym przegrana drużyna zostaje wyeliminowana z turnieju. Faza eliminacyjna odbywać się będzie w formule BO5 (czyt. Best of 5), w której zwycięstwo odnosi zespół, który jako pierwsza wygra 3 rozgrywki.

drabinka-turniej-2015
Jeśli drużynie samurajów uda się pomyślnie przejść do fazy ćwierćfinałowej, będą musieli wygrać trzy spotkania Bo5 z najlepszymi drużynami turnieju, aby sięgnąć po puchar. Brzmi to jak ciężkie zadanie do wykonania, jednak oglądając ostatnie poczynania G2, w tym wygranej turnieju MSI, jesteśmy pewni, że jest to w pełni wykonalne i redakcyjnie trzymamy kciuki za Jankosa i resztę G2 Esports.Po dokładny harmonogram spotkań Mistrzostw Świata League of Legends 2019 zapraszamy tutaj. Transmisje na żywo z wydarzenia można oglądać w języku angielskim na kanale Lol Esports oraz po polsku na kanale Polsat Games.

 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WYWIAD Z NERVARIENEM I JANKOSEM PRZED ZESZŁOROCZNYM PÓFINAŁEM WORLDS Z UDZIAŁEM POLAKA!


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.