Ogromna drama urodowych YouTuberów - jeden stracił już 2 miliony widzów

Ogromna drama urodowych YouTuberów - jeden stracił już 2 miliony widzów

James Charles to 19-letni twórca jednego z najbardziej znanych kanałów o tematyce beauty na YouTube. Jego poczynania śledziło ponad 16,5 miliona subskrybentów. Teraz ich liczba znacznie się zmniejszyła - powodem jest wielka "drama", do której doszło w ostatnich dniach. O co chodzi?


Tati Westbrook - popularna YouTuberka makijażowa, którą przed całą sprawą subskrybowało blisko 6 milionów osób, postanowiła podzielić się ze światem niewygodnymi faktami na temat Jamesa Charlesa. W opublikowanym 10 maja filmie, twórczyni przedstawiła powody zerwania przyjaźni z YouTuberem, z którym wcześniej nagrała wiele materiałów.

Sprawa rozpoczęła się już jakiś czas temu, gdy James zareklamował na Instagramie produkty marki konkurujące z firmą Tati. Twórczyni szybko zareagowała nagrywając kilka przykrych słów o osobach z branży, nie odnosząc się jednak bezpośrednio do zdarzenia. Wszyscy domyślili się o co chodzi, a sam James odpowiedział wpisem, w którym tłumaczył, że za promocję nie otrzymał żadnych pieniędzy. Tati nie uwierzyła w takie tłumaczenie, jednak po hejcie na jej osobie, postanowiła podzielić się całą prawdą na temat jej byłego przyjaciela.W ponad 40-minutowym materiale, znana YouTuberka makijażowa przedstawiła całą historię kariery Jamesa, w której wraz z mężem miała wielki udział. Według niej, po osiągnięciu sukcesu przez 19-latka, nigdy nie dał on nic od siebie i zachowywał się w niestosowny sposób. Tati przez długi czas tłumaczyła to wiekiem twórcy, jednak później postanowiła zerwać z nim kontakt.

Film Tati Westbrook na ten moment został obejrzany już blisko 25 milionów razy, a zdecydowana większość widzów postawiła się po stronie YouTuberki. Twórczyni od momentu wypuszczenia filmu zyskała ponad 2 miliony widzów, gdy w tym samym czasie James stracił ponad 2,5 miliona subskrybentów. W tym gronie znalazły się takie osobistości jak Jeffree Star, Kylie Jenner, Kim Kardashian czy Shawn Mendes.Jeszcze tego samego dnia, James Charles wypuścił odpowiedź na film Tati, w którym przeprosił ją oraz jej męża. Wielu widzów uznało to jednak za puste słowa, a na twórcę spłynęła jeszcze większa fala krytyki. Pod filmem łapkę w dół pozostawiły już blisko 2 miliony osób.Cała sprawa została skomentowana przez największe osobistości z branży, które w wielu przypadkach potwierdziły negatywne zachowanie Jamesa i przedstawiły kolejne fakty na jego temat.Drama stała się także najgorętszym tematem Twittera, a memy w sprawie zaczęły obiegać cały internet.

Co sądzicie o całej sytuacji? Po czyjej stronie jesteście w tym konflikcie?

Źródło: WeTheUnicorns

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.