Jake Paul w TOP 3 najlepiej zarabiających... bokserów na świecie

Jake Paul w TOP 3 najlepiej zarabiających... bokserów na świecie

Popularny YouTuber Jake Paul od zeszłego roku próbuje swoich sił w zawodowym boksie. W najnowszym zestawieniu został on uznany za jednego z trzech najlepiej zarabiających bokserów na świecie.


Jake Paul dorównał zarobkom zawodowych bokserów, takich jak Anthony Joshua. Jak do tego doszło? 24-latek zadebiutował w boksie w 2020 roku przeciwko AnEsonGib, którego znokautował w pierwszej rundzie. W listopadzie Paul wygrał drugi raz, tym razem z byłym zawodnikiem UFC - Benem Askrenem.Wszystko to pozwoliło mu wierzyć, że w boksie może osiągnąć naprawdę dużo. Takiego zdania byli też jego fani, którzy liczyli na kolejne walki. Teraz YouTuber zestawiany jest do pojedynku z przyrodnim bratem Tyson Fury'ego, czyli Tommym Furym.

Tymczasem, Jake Paul w przygotowanym przez Sportico raporcie, pomimo tak niewielu walk, został uznany za jednego ze 100 najlepiej zarabiających sportowców w USA.W raporcie przed nim znalazła się tylko dwójka bokserów - Anthony Joshua oraz Saúl Álvarez. Oznacza to, że Jake Paul jest jednym z trzech najlepiej zarabiających bokserów na świecie. Ta sytuacja może jednak wkrótce ulec zmianie, ponieważ 6 czerwca brat Jake'a - Logan Paul zawalczy z Floydem Mayweatherem.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.