Jak YouTuberzy grają w piłkę nożną, czyli mecz charytatywny fundacji Rak'N'Roll

Jak YouTuberzy grają w piłkę nożną, czyli mecz charytatywny fundacji Rak'N'Roll

Dla fanów sportu i widzów polskiej sceny YouTube, ten dzień nie mógł być spokojny. W hali na warszawskim Bemowie odbyło się wydarzenie charytatywne, zorganizowane przez Kreatora Sportowych Emocji i fundację RAK'N'ROLL, w którym udział wzięli amatorzy oraz gwiazdy polskiego YouTube'a. Wszystko to w jednym, szczytnym celu - wsparciu fundacji walczącej z chorobą nowotworową.


Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 8:00, gdy na boisko weszły pierwsze drużyny amatorów, biorące udział w rozgrywkach. Walka była bardzo emocjonująca i z pewnością podwyższyła poziom adrenaliny zawodnikom, jak również liczącej około 700 osób widowni. Mecze trwały aż do godziny 16:00, kiedy poznaliśmy zwycięzców. Najlepszą drużyną okazali się Chłopcy Z Bielan, a z ich ekipy dwóch zawodników zostało szczególnie wyróżnionych - najlepszy strzelec i najlepszy bramkarz.

Mecz gwiazd rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, jednak zupełnie nie przeszkodziło to fanom w czerpaniu radości z pełnej emocji rozgrywki. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 4-4. Walka była bardzo zacięta - Pierwszą bramkę zdobyła drużyna czerwonych, w skład której weszli: Vin z Ponków, Historia bez cenzury, Footroll i Reżyser Życia. Przeciw nim zagrała drużyna niebieska w składzie: Magia Y, Lachu oraz Jeleniejaja. Bramkarzem u czerwonych był Wojtek Drewniak, a u niebieskich Gabor. Na stanowiskach komentatorskich zasiedli Piotr z Jelenichjaj oraz Cyber Marian.W przerwie meczowej Cyber Marian wraz z Footrollem poprowadzili  licytację kilku ciekawych przedmiotów, z których dochód został przeznaczony na wsparcie fundacji RAK'N'ROLL. Pierwszą licytacją były 2 podwójne zaproszenia na mecz Legii Warszawa. Pierwsze zaproszenie zostało wylicytowane za 500 zł, a drugie za 300 zł. Następnie pod młotek poszły koszulki z podpisami YouTuberów. Najwyższa oferta wyniosła aż 550 złotych. Wśród licytujących znaleźli się również sami twórcy internetowi, którzy chcieli wesprzeć fundację również poprzez wylicytowanie przedmiotu. Udało się to Footrollowi, który jedną z piłkarskich koszulek wygrał za 1000 złotych!Mecz zakończył się wynikiem 7:5 dla drużyny czerwonej. Rozgrywka była bardzo wyrównana, a wygrani zdobyli przewagę dopiero w ostatnich minutach meczu. Po wszystkim do twórców ustawiła się wielka kolejka po autografy i zdjęcia. Każdy miał szansę na porozmawianie z ulubionym YouTuberem, zrobienie sobie zdjęcia i zdobycie jego podpisu. Na końcu organizator zawodów przekazał reprezentantce fundacji RAK'N'ROLL czek na kwotę, którą zebrano podczas całej akcji. Łącznie na konto fundacji przekazano prawie 8000 złotych.


Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.