Oto jak Polacy korzystają z internetu

Oto jak Polacy korzystają z internetu

Dzięki opublikowanym właśnie badaniom Głównego Urzędu Statystycznego wiemy, jak Polacy korzystali z internetu w ubiegłym roku. GUS przebadał grupę osób pomiędzy 16 a 74 rokiem życia i sprawdził, jak postępują w sieci. 


Dzięki badaniom wiemy, że 84% gospodarstw domowych korzystało w 2018 roku z internetu. Ten wynik jest jednak mniejszy od średniej dla Unii Europejskiej, która wynosi 89%. Można jednak cieszyć się z wyniku dostępności internetu w polskich firmach zatrudniających minimum 9 osób. W tym przypadku do sieci podłączonych aż 96% firm. Na tle innych krajów Polska wypada więc dość korzystnie.Czego szuka więc w internecie aż 84% podłączonych do sieci Polaków? Okazuje się, że najwięcej osób - aż 64% - szuka informacji o towarach lub usługach. 60,7% używa natomiast internetu do korzystania  z poczty elektronicznej, a 49,9% z serwisów społecznościowych. Dalsze pozycje w rankingu zajmują między innymi bankowość elektroniczna oraz inne sprawy administracyjne. Zaskakujący może być także fakt, że w ubiegłym roku mała grupa naszych rodaków robiła zakupy internetowe.Źródło: https://stat.gov.pl/

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.