Wrażenia Izaka po wygranym turnieju ROG Community Challenge [WYWIAD]

Wrażenia Izaka po wygranym turnieju ROG Community Challenge [WYWIAD]

Dokładnie 8 stycznia, miał miejsce wielki finał turnieju ROG Comminity Challenge. Drużyna Izaka pokonał wtedy po dwóch mapach zespół znanego gracza "Maikelele"! Wrażeniami z tego emocjonującego turnieju podzielił się z nami sam kapitan naszej polskiej drużyny - Piotr "Izak" Skowyrski


APYnews: Na początku, gratulujemy. Osiągnęliście przepiękny sukces. Co człowiek czuje w takich momentach?

Myślę, że przede wszystkim są to wielkie emocje i wielka radość, tym bardziej, że abstrahując od turnieju i tego zwycięstwa, na pewno trzeba było wielu ludziom udowodnić przy okazji swoje racje co do wyboru zawodników, co do przygotowania. I to na pewno cieszy, że przyłożyliśmy się do tego najbardziej i że to się zwróciło, że samo doświadczenie takiego Maikelelego, adreN'a czy SPUNJ'a tutaj nie wystarczyło. To pokazało, że Counter Strike jest grą drużynową i że jeżeli stworzycie drużynę i przygotujecie się pod turniej to absolutnie można go wygrywać. To wszystko cieszy i absolutnie myślę, że było to widać na streamie - to jakie to były emocje i wielka radość w całym zespole.

Dużo osób w Was nie wierzyło. Podważane były Twoje decyzje o dwóch snajperach w drużynie. A jednak na przekór losu udało się...

Tak jak powiedziałem przed momentem, dużo ludzi nie wierzyło w nasz sukces. Mimo tego, miałem dużo widzów, którzy cieszyli się z tego projektu. Z drugiej strony mimo tego, że nie są hejterami i nie wypowiadali się krytycznie na mój temat, to krytycznie wypowiadali się na temat mojej drużyny, więc nie byli przekonani co do moich wyborów. Myślę, że na Counter Strike'u też już się znam i wiedziałem, że ci ludzie, których wybrałem to będą ludzie, którzy na pewno będą w stanie się zwrócić się na samym turnieju i to pokazali w każdym przypadku.
Chcesz być nie bieżąco z e-sportowymi turniejami i komentarzem Izaka? Kliknij tutaj aby polubić nasz fanpage!

Mimo tego, że Leh w finale zagrał bardzo słabo i sam zresztą chciał z tego zrezygnować, to ja go przekonałem żeby jednak został. Ludzi też starałem się do niego przekonać, chociaż nie każdego oczywiście się udało. A jednak, Leh zagrał bardzo dobry turniej tak naprawdę, wiele wygranych clutch'ów - chociażby w finale z Maialelem dwa clutch'e wygrane 1 na 1. To wszystko oczywiście pokazuje, że jednak to zaufanie, którym obdarzyłem czy Leha czy wszystkich innych chłopaków, to było zaufanie uzasadnione, także na pewno się bardzo z tego cieszę. To także było widać po pierwszym meczu z zonixxem, który wygraliśmy w ćwierćfinale. Dużo ludzi uwierzyło, jak zobaczyli tę naszą grę i jak się ta gra układa. Wiele ludzi nie oglądało tych streamów gdzie się przygotowywaliśmy, a tam często graliśmy na bardzo dobre zespoły więc takie mecze przegrywaliśmy. Jednak na tym turnieju wyszło to nasze przygotowanie i mówili o tym komentatorzy - że mamy taktyki, że mamy zgranie, że gramy "teamplay'owo", że mamy skillowych graczy. Tu też się dwóch snajperów przydało, bo i STOMP i Neex ze snajperkami grali bardzo dobrze. Też fajne było to, że akurat Neex nie miał problemu czasami odstąpić AWP STOMPOWI, który był danego dnia np. w lepszej formie.

W całym turnieju straciliście tylko jedną mapę. Który mecz był według Ciebie najtrudniejszy? 

Najtrudniejszy był ewidentnie pierwszy mecz z zonixxem, myślę że zonixx miał tam bardzo skillowa ekipę - nie wiem czy na pewno najlepszą, aczkolwiek był to dla nas najtrudniejszy mecz dlatego, że był pierwszy - dlatego też presja była największa. Wiedzieliśmy, że wiele ludzi czeka tak naprawdę na nasze potknięcie, a tutaj się nie potknęliśmy mimo przegranej mapy. Myślę, że stres też był tu największy. Przez to, że było tyle widzów, że tyle ludzi chciało oglądać nasze zmagania, też chłopaki nie zagrali też na miarę swoich możliwości. STOMP podszedł jedynie na luzie do meczu i absolutnie był bohaterem, szczególnie ostatniej mapy. Więc wydaje mi się, że ten pierwszy meczy był najtrudniejszy, a później już było tylko z górki.

Natomiast w Twojej ocenie najlepszym meczem w Waszym wykonaniu był...?

Najlepszy mecz zagraliśmy w finale, więc jest to najlepsza opcja na turniej - jeśli grasz z meczu na mecz coraz lepiej,  dochodzisz coraz dalej i najlepszy mecz zagrasz dopiero w finale. Graliśmy na ekipę Maikelelego, która była bardzo mocna, sam Maikalele też był bardzo mocny, ale szczególnie na Mirage'u s wyłączyliśmy go kompletnie, nie isniał w ogóle . Widzieliście na pewno statystyki, w pewnym momencie miał 6-13. Na takiego zawodnika klasowego, przeciwko amatorom tak naprawdę, to statystyki bardzo słabe.

Jadąc do Szwecji jak sobie wyobrażałeś ten turniej? Jakie miałeś oczekiwania wobec drużyny? 

Przede wszystkim liczyłem oczywiście na to, że pokażemy się z jak najlepszej strony, liczyłem na to że chłopaki pokażą się całej Polsce i całemu światu, jak są skillowymi zawodnikami i jakie talenty mamy w Polsce. Oczywiście jechałem też tam wygrać, zawsze miałem taką mentalność zwycięzcy - zresztą jest powiedzenie w Internecie, że "Izak zawsze wygrywa" i miałem taką świadomość, że być może jest to moja ostatnia okazja dla mnie żeby zagrać turniej Counter Strike'a jako zawodnik, a nie wystąpić jako komentator. Także zależało mi bardo na tym, żeby wygrać, dlatego też przygotowywaliśmy się przez miesiąc, tworzyliśmy taktyki, komunikację i zagrywki - to wszystko pokazaliśmy na turnieju.

Po niedzielnym triumfie mnóstwo ludzi zadaje sobie pytanie, co z będzie dalej z tą drużyną. Masz jakieś plany albo pomysł?

Tak, na pewno będę coś kombinował z tą drużyną, na pewno ja nie będę grał, Leh też nie będzie, ale ta trójka chcę aby została razem, żeby dobrać im dwójkę zawodników i stworzyć z tego naprawdę mocną, polską ekipę. Na razie szczegółów nie będę zdradzał, ale na pewno w ciągu miesiąca - dwóch, wszystko się wyjaśni.

Dziękujemy Piotrze za udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania! Zarówno tobie jak i całemu zespołowi życzymy samych sukcesów na scenie CS:GO - zarówno jeśli chodzi o komentarz jak i samą rozgrywkę.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.