IShowSpeed pożegnał się z widzami. Powodem ostrzeżenie na YouTube

IShowSpeed pożegnał się z widzami. Powodem ostrzeżenie na YouTube

IShowSpeed to jeden z topowych streamerów YouTube ostatnich miesięcy. Twórce regularnie oglądają dziesiątki tysięcy widzów, a jego kanał przebił dziś 10 mln widzów. YouTuber nie ma jednak powodów do świętowania i właśnie pożegnał się z widzami. Z jakiego powodu?


Wszystko zaczęło się od wczorajszej transmisji IShowSpeeda. YouTuber postanowił zainstalować w Minecrafcie mod dla dorosłych, który dodaje do gry m.in. czynności seksualne. W efekcie tego, na jego transmisji pojawiło się coś, co było wystarczającym powodem dla YouTube, żeby zdjąć jego streama i wystosować tzw. "strike'a", czyli ostrzeżenie nałożone na cały kanał.Na ten moment nie wiemy, czy ostrzeżenie wiąże się z blokadą możliwości streamowania przez YouTubera na platformie, natomiast ten już postanowił pożegnać się z widzami. Uczynił to między innymi na swoim drugim kanale YouTube oraz Instagramie, na którym napisał tylko ""i'm banned guys goodbye".


Cała sytuacja zbiegła się z osiągnięciem przez IShowSpeeda progu 10 mln subskrypcji. Wiele osób spekuluje zatem, że mogła być to akcja promocyjna w celu szybszego osiągnięcia tej liczby, jednak wydaje się, że popularny YouTuber raczej nie ryzykowałby utraty tak dużego kanału w tym celu. Co uważacie o tej sytuacji?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.