Isamu z ważnym apelem w głośnej sprawie

Isamu z ważnym apelem w głośnej sprawie

Wczoraj wieczorem na kanale Isamu pojawił się ważny film, który powinien trafić do jak najszerszej publiki. YouTuber zaapelował w nim do widzów o pomoc w głośnej sprawie.


W ostatnich dniach media w całym kraju obiegła sprawa Elizy z Środy Wielkopolskiej i jej małej córki Eleny. Dziewczynka urodziła się w Polsce, a następnie przeprowadziła się wraz z rodzicami do Włoch. Z czasem matka wróciła z dzieckiem do rodzinnego miasta opuszczając partnera. Ojciec zgłosił, że Elena została uprowadzona bez jego zgody.

Niedawno polski sąd zadecydował odebrać 6-letnią dziewczynkę matce i przekazać ją mieszkającemu we Włoszech ojcu. Do internetu trafiło nagranie z minionego poniedziałku, na którym widzimy policję w asyście kuratora odbierających dziecko matce.

Isamu film dotyczący sprawy nagrał nieprzypadkowo, bo oprócz tego, że sprawa wydarzyła się w jego rodzinnym mieście, Eliza była jego koleżanką z klasy. Na materiale YouTuber przedstawił fragment nagrania oraz krótko opisał o co chodzi w całej sytuacji.Szymon w swojej publikacji zachęcił widzów do wzięcia udziału w zrzutce organizowanej przez ciocię Eleny, z której zabrane pieniądze mają zostać przeznaczone na wysokie koszty sądowe procesów, które odbędą się we Włoszech. YouTuber zachęcił przy tym innych twórców oraz swoich subskrybentów do udostępniania i nagłaśniania akcji.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.