IPN z reakcją na grę o „polskich obozach zagłady”

IPN z reakcją na grę o „polskich obozach zagłady”

Jakiś czas temu w serwisie YouTube pojawił się zwiastun gry, który daje graczom możliwość wcielenia się w strażników obozu Auschwitz-Birkenau bądź jego więźniów. Instytut Pamięci Narodowej postanowił zainteresować się tą produkcją i już podjął pierwsze kroki w jej sprawie. 


Wspomniany trailer z gry The Cost of Freedom pojawił się w sieci 17 sierpnia i przez ponad tydzień można było go swobodnie oglądać. Kilka dni temu został nagłośniony przez media, a nieco później dostrzeżony przez Instytut Pamięci Narodowej. Ten z kolei bezzwłocznie złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Przy okazji trailer został również zdjęty z serwisu. Ostał się jedynie materiał prezentujący listę rzeczy, jaka w produkcji ma się znaleźć.Instytut Pamięci Narodowej postanowił za pomocą Twittera poinformować o podjętych krokach w tytułowej sprawie. Oliwy do ognia dodało opublikowanie innego zwiastuna, na którym oryginalna ścieżka dźwiękowa została zamieniona na obrażające Polskę komentarze.

Oświadczenie wydane przez IPN za pomocą Twittera


Za tego typu inicjatywę twórcom gry grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: cdaction.pl

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.