iPhone z Fortnite sprzedawane nawet za kilka tysięcy dolarów

iPhone z Fortnite sprzedawane nawet za kilka tysięcy dolarów

Wojna pomiędzy Epic Games oraz Apple trwa w najlepsze, a popularne battle royale zdaje się nieprędko wrócić na smartfony graczy. Wielu osobom udało się zachować cenną kopię Fortnite'a na swoim egzemplarzu iPhone'a, a słowo "cenną" odgrywa w tej sytuacji kluczową rolę. 


Dla osób, które nie śledziły ostatnich doniesień branżowych - trwa w tej chwili poważny spór pomiędzy Epic Games oraz Apple. Bezpośrednią przyczyną zgrzytu pomiędzy wielkimi korporacjami był wprowadzony przez EG wewnętrzny system mikropłatności w mobilnej wersji Fortnite'a, który całkowicie omijał Apple jako pośrednika, ograniczając pozyskiwaną przez jabłkową firmę prowizję do okrągłego zera. Efektem tego działania jest usunięcie gry zarówno z AppStore jak i ze Sklepu Play. Fortnite oczywiście nie został usunięty z urządzeń, na których był uprzednio zainstalowany, z czego korzystają liczni posiadacze iPhone'ów, wystawiając swoje smartfony na przeróżnych serwisach aukcyjnych. Oczywiście po niemałych cenach...

Ceny, choć wszystkie wysokie, różnią się w zależności od modelu oraz stanu technicznego sprzedawanego telefonu. Niektórzy ze sprzedawców życzą sobie nawet do 7,000$ (ok. 26000zł), co widać na załączonym powyżej zrzucie ekranu. Całą sytuację należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka, bowiem jak zapewne się domyślacie - wspomniane aukcje raczej nie mają zbyt wielu chętnych kupców. Warto nadmienić, że jeśli spór nie zostanie w jakiś sposób zażegnany, to nawet telefony z zainstalowaną już grą, utracą możliwość dalszych aktualizacji, a tym samym - możliwość grania. 

Źródło: GRY-OnLine.pl

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.