Kolejny znak zabija iPhony!

Kolejny znak zabija iPhony!

Ile potrzeba znaków do zepsucia Iphone'a? Jednego. Brzmi jak jakiś nieśmieszny kawał, ale niestety nim nie jest, bo to sama prawda. I to po raz kolejny, bo już kiedyś pisaliśmy o tym, że ten znak zabija iPhony. Teraz pojawił się kolejny. 


Problem, który dotyczy iPhone'a doczekał się bardzo niechlubnego przydomka w postaci "Black Dot of Death". O problemie poinformował YouTuber EverythingApplePro, któremu to pojawiła się zabójcza czarna kropka:Zagrożenie to jest związane z modułem iMessage, za którego pośrednictwem wysyłana jest zdradziecka wiadomość z jedną kropką. Okazuje się bowiem, że ta malutka kropeczka jest przykrywką dla tysięcy znaków ukrytych w wiadomości, które bardzo mocno obciążają telefon. To prowadzi natomiast do zawieszenia telefonu i wygaszenia ekranu, którego nie da się przywrócić z powrotem do stanu używalności bez wykorzystania wsparcia technicznego Apple.

Niestety bardzo łatwo jest nabawić się uporczywego problemu, ponieważ wystarczy wejść w powiadomienie o odebranej wiadomości lub kliknąć w kropkę, która znajduje się w jej treści. Jak pozbyć się problemu? W przypadku urządzeń z 3D Touch wystarczy nacisnąć i przytrzymać ikonkę wiadomości, a później utworzyć nową. W innych przypadkach wystarczy poprosić Siri o rozpoczęcie nowej konwersacji. Te proste zabiegi powinny pomóc.

Co zrobić, by nie dać się w przyszłości nabrać na tego typu numery? Trzeba być po prostu wyjątkowo czujnym, bo kreatywność hakerów nie zna granic i od bolesnej wpadki może nas uratować tylko nasza przezorność.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.