Kolejne iPhony z bezdotykową obsługą ekranu?

Kolejne iPhony z bezdotykową obsługą ekranu?

Od kilku lat flagowce Aplle nie wnosiły ze sobą zmian takich, na jakie liczyli ich odbiorcy. Poza ulepszaniem parametrów smartfonów czy zwiększaniem liczby obiektywów ciężko było szukać  przełomowych zmian. Jednak ma się to zmienić już w najbliższym czasie.


Jak podaje serwis Bloomberg, Apple pracuje nad bezdotykowymi ekranami do swoich smartfonów. Trzeba przyznać, że sterowanie gestami wniosłoby powiew świeżości do produktów spod znaku jabłka. Nie jest to nic nowego w świecie technologi, ponieważ z takich rozwiązań możemy korzystać już od kilku lat, jednak możliwe, że Apple skutecznie rozpopularyzowałoby ten trend. Następna generacja iPhone'a, w której moglibyśmy skorzystać z takiej funkcji, pojawi się najszybciej w przyszłym roku.Warto na to czekać, ponieważ liczba sytuacji, w których bezdotykowy ekran okazałby się niezbędny, jest niezliczona. Od korzystania z telefonu przy ujemnych temperaturach, kiedy specjalne rękawiczki nie zawsze spełniają swoje zadanie, po sytuacje, w których mamy brudne ręce i nie chcemy pobrudzić ekranu telefonu.

Co ciekawe nie jest to koniec potencjalnych zmian, które miałoby wprowadzić Apple. Firma z Kalifornii pracuje również nad ekranem MicroLED, który miałby być niczym innym, jak bardziej energooszczędnym i wydajniejszym wyświetlaczem OLED. Oprócz lepszych parametrów ekranu ma się pojawić też jego zakrzywiona wersja. Po raz kolejny jest to przykład pewnego standardu w smartfonach z wyższej półki, którego w iPhone'ach jeszcze nie zaznaliśmy. Jak długo przyjdzie nam czekać na premierę flagowca Apple z wyżej wymienionymi ulepszeniami? Wiemy tylko tyle, że jest to kwestia minimum jednego roku.

źródło: Bloomberg 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.