Nowy iPhone 8 Plus wybuchł podczas ładowania?

Nowy iPhone 8 Plus wybuchł podczas ładowania?

Pamiętacie Samsunga Galaxy Note 7 i głośną sprawę z jego wadliwą baterią? Nowy iPhone 8 posiada baterię od dokładnie tego samego producenta i już pojawiły się przypadki jej wybuchu - czy inni użytkownicy telefonów z nadgryzionym jabłkiem mają się czego obawiać?


W tajwańskich mediach pojawiła się niedawno informacja jakoby nowy iPhone 8 Plus wybuchł w trakcie ładowania baterii. Zdarzenie to odbyło się w domu posiadaczki jednego z nich - gdy urządzenie zostało podłączone do prądu ta zauważyła, że bateria pęcznieje i "rozrywa" cały telefon.Na szczęście użytkowniczka w porę odłączyła źródło prądu - gdyby tego nie zrobiła urządzenie mogłoby się po prostu zapalić. Warto zaznaczyć, że ładowarka była oryginalna, a produkt został wysłany już do fabryki, gdzie zostanie dokładnie zbadany. Ten jeden przypadek nie świadczy oczywiście o tym, że nowe urządzenia od Apple posiadają jakąś fabryczną wadę, lecz warto zauważyć, że producentem baterii jest ATL - firma, która odpowiedzialna była za felerny podzespół w Galaxy Note 7.

Okazuje się, że w Japonii udokumentowany został podobny przypadek, lecz sam telefon zdeformowany był już po wyjęciu z pudełka. Świadczyć to może o tym, że z baterią jest wszystko w porządku, a problem leży w złym połączeniu poszczególnych elementów.Na razie nie pojawiły się żadne oficjalne informacje dotyczące tych dwóch przypadków. Naprawdę ciężko stwierdzić co jest tą konkretną przyczyną tychże zdarzeń - o tym zapewne dowiemy się już niedługo. Póki co jednak nie ma czym się martwić, ponieważ tego typu sytuacje mogą mieć miejsce raz na milion produkowanych akumulatorów litowo-jonowych. Apple nowego iPhone'a Plus wyprodukował już w nakładzie kilku milionów sztuk. Dla porównania "wybuchowy" Galaxy Note 7, tego typu wadę posiadał raz na 20 tysięcy przypadków.

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.