Invictus Gaming pokonuje Fnatic w finale turnieju Worlds 2018!

Invictus Gaming pokonuje Fnatic w finale turnieju Worlds 2018!

Chwilę temu zakończył się długo wyczekiwany finał turnieju Worlds 2018, w którym zagrali zawodnicy zespołów Fnatic oraz Invictus Gaming. Mimo dobrej gry europejskiego zespołu, chińska drużyna pokazała swoją wyższość wygrywając aż 3 mapy. 


Pierwsza mapa rozpoczęła się obiecująco dla Fnatic, co można było zobaczyć od pierwszej minuty przez bardzo agresywną grę Rekklesa wraz Hylissangiem na dolnej alei. Mimo próby agresywnej gry nie udało im się zdobyć przewagi właśnie w tym miejscu. Ich przeciwnicy skupili swoją uwagę na wczesnym etapie gry na midzie, przez co udało im się zdominować Capsa grającego Irelią. Dzięki temu pierwsza rozgrywka trafiła na ich konto, lecz europejski team wciąż miał szansę na zdobycie pucharu.Po krótkiej przerwie spotkanie powróciło na Summoners Rift. W drugim starciu Invictus Gaming postanowiło skupić się na sile TheShy'a, który grał Irelią. Ning próbował pomóc w zdobyciu przewagi w pojedynku kolegi z przeciwnikiem, co udało się i pozwoliło na przebicie się na stronę Fnatic. To spotkanie zdecydowanie układało się po myśli IG, jednak przed końcem gry europejski zespół zrobił Barona Nashora, co skończyło się śmiercią wszystkich zawodników, jak również zakończyło spotkanie.Trzecia mapa rozpoczęła się pierwszą krwią dla Capsa jeszcze przed pojawieniem się minionów. Początkowo fnactic posiadało przewagę, jednak IG odrobiło straty i wyszło na prowadzenie. Hylissang zgubił się w grze, nie wiedział co robić i popełniał dużo błędów, przez co JackieLove był w stanie przejąć dolną aleję. Chwilę później IG podjęło Barona Nashora, który ostatecznie został jednak zabrany przez Broxah, dzięki czemu Fnatic powróciło do gry. Ta akcja nie była jednak wystarczająca. Trzecia mapa trafiła na konto drużyny z Chin i zadecydowała o zdobyciu tytułu Mistrzów Świata.


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.