Internetowy prześladowca wybił okno w domu Bazyliszka

Internetowy prześladowca wybił okno w domu Bazyliszka

Czy zastanawialiście się kiedyś jak cienka jest granica między Internetem, a rzeczywistością? Często ludziom wydaje się, że w Internecie są anonimowi, a ich czyny nie niosą ze sobą żadnych konsekwencji. Sytuacja pogarsza się, kiedy takie osoby przenoszą się ze swoją działalnością do prawdziwego życia. Przykładem tego typu działań są ostatnie zdarzenia w życiu Weroniki z kanału "Bazyliszek Chan", który posiada ponad 48 tysięcy subskrypcji.


Dzisiaj na kanale Weroniki pojawił się w film, w którym YouTuberka dokładnie tłumaczy swoim widzom co się stało. Otóż cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek, a według Bazyliszka,  jej głównym sprawcą był Cerazy, znany z internetowego forum jednego z polskich "chanów". Według niej internetowy prześladowca przyjechał do rodzinnego miasta dziewczyny i wybił szybę w domu jej rodziców przy użyciu kamieni, na których zostały wypisane obelgi oraz pogróżki skierowane w stronę Weroniki. Oprócz tego, rozwiesił on w jej mieście plakaty, na których napisał, że Bazyliszek znęca się nad zwierzętami.  Głównym powodem dla którego YouTuberka postanowiła odpowiedzieć na to niedopuszczalne zachowanie był film nagrany przez Cerazego, na którym dokładnie widać jak wybija on szybę i rozwiesza plakaty.Zanim Bazyliszek wrzuciła film na swój kanał, całą sprawę poruszył Muani, który o zaistniałym wydarzeniu wspomniał na odcinku wrzuconym w piątek. Według niego, poszukiwanie adresu Weroniki trwało już od kilku miesięcy, a akcja nie była planowana tylko przez Cerazego, ale też przez innych użytkowników forum. Miejmy nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.