Ludzie w 2019 roku będą spędzać więcej czasu w sieci niż przed telewizorem

Ludzie w 2019 roku będą spędzać więcej czasu w sieci niż przed telewizorem

Tradycyjna telewizja odchodzi do lamusa. Taki obraz rysuje się jeśli przeanalizujemy różne statystyki. W dobie Netflixa i ogólnodostępnego internetu taka perspektywa jednak chyba nikogo nie powinna dziwić czy bulwersować. 


Coraz częściej słychać głosy, że w internecie znaleźć możemy znacznie większą bibliotekę filmów czy seriali, niż ma to miejsce w telewizji. Do tego dochodzi możliwość śledzenia tych pozycji na różnych urządzeniach i o każdej porze. Cena tych usług również odgrywa istotną rolę. Te czynniki sprawiają, że dużo ludzi decyduje się na całkowitą rezygnację z TV - widać to na różnych wykresach.

Wierząc analitykom - w 2019 roku internet powoli zacznie wypierać telewizję


Powyższy wykres stworzony przez agencję Zenith nie pozostawia jakichkolwiek wątpliwości. Ludzie na całym świecie z roku na rok oglądają coraz mniej telewizji. Już w przyszłym roku po raz pierwszy więcej minut spędzą oni w sieci, a nie przed ekranem telewizora.

Obserwując rosnącą rolę internetu w dzisiejszych czasach nikogo taki stan rzeczy nie powinien szokować. Mimo że telewizja próbuje w jakiś sposób walczyć o klientów to dane nie pozostawiają złudzeń.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.