Microsoft zakończył wsparcie przeglądarki Internet Explorer

Microsoft zakończył wsparcie przeglądarki Internet Explorer

Internet Explorer to popularna kiedyś przeglądarka, która dzisiaj wielu użytkownikom służy tylko do tworzenia memów na temat jej wolnego działania. Microsoft właśnie oficjalnie zakończył jej wsparcie.


W 2015 roku światło dzienne ujrzała przeglądarka Microsoft Edge, która aktualnie, jak twierdzi koncern, jest jego przyszłością. Internet Explorer z tego powodu już od dłuższego czasu nie otrzymywał żadnych aktualizacji, a w maju ubiegłego roku zostało zapowiedziane zakończenie wsparcia przez firmę Microsoft.Przeglądarka służyła nam od 1995 roku i aż do 2011 roku była najpopularniejszą na świecie. Uległo to zmianie dopiero po wprowadzeniu Google Chrome, która wyróżniała się funkcjonalnością i szybkością.

Zakończenie wsparcia Internetu Explorer przez Microsoft oznacza koniec pewnej ery internetowego świata. Niestety, faktem jest, że przeglądarka działała wyjątkowo wolniej od pozostałych.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.