Internauta odkrył wskazówkę dotyczącą lokalizacji GTA 6!

Internauta odkrył wskazówkę dotyczącą lokalizacji GTA 6!

Prawie 7 lat minęło od premiery jednego z głośniejszych tytułów w historii branży gier jakim jest GTA V. Mimo tego, że ostatnia odsłona cyklu po dziś dzień ma się bardzo dobrze, a w tryb online cały czas grają dziesiątki milionów graczy, każdy fan serii czeka na jakiekolwiek informacje na temat nowej gry Rockstara. Pewien użytkownik Reddita odkrył interesującą wskazówkę dotyczącą lokalizacji szóstej części serii. 


Użytkownik Reddita o nazwie ItsThatOrangeGuy zwrócił uwagę na pewien istotny szczegół podczas transmisji tegorocznego Super Bowl 54. Stacje telewizyjne BBC oraz FOX News podczas transmisji na żywo z tego wydarzenia, zdecydowały się użyć bardzo wielu nawiązań do GTA Vice City. Prezentowana relacja z Super Bowl zawierała nakładkę HUD inspirowaną tym tytułem, która prezentowała nam typowe dla serii GTA wskaźniki zdrowia, wybrane przez nas oręże czy minimapę, a to wszystko w charakterystycznych dla GTA Vice City, fioletowo-niebieskich barwach. Ponadto sam trailer wydarzenia oraz jego grafika promująca korzystały z znanej z tytułu Rockstara czcionki. Grafikę ukazującą wszystkie ukryte w transmisji smaczki możecie zobaczyć poniżej:Biorąc pod uwagę jak chętnie duże marki podczepiają się pod Super Bowl w celach promocji swoich produktów nie jest wykluczone, że Rockstar mógł zdecydować się na tego typu pierwszy ruch marketingowy wokół swojego nadchodzącego tytułu. Wszystko też idealnie współgra z pozostałymi domysłami graczy dotyczącymi lokalizacji serii, które w dużej większości celują  w Vice City właśnie. Użytkownicy Reddita trafnie wskazują, że tak duże stacje jak FOX oraz BBC nie narażały by się bez powodu na ewentualne prawne konsekwencje związane z nawiązywaniem do serii GTA, co ma sporo sensu i może świadczyć o tym, że jest to celowy zabieg marketingowy.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.