Interfejs w PS5 będzie kompletnie różnił się od poprzedniej wersji

Interfejs w PS5 będzie kompletnie różnił się od poprzedniej wersji

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się pierwszych konkretnych informacji o PlayStation 5 oraz po raz pierwszy ujrzeliśmy finalny wygląd urządzenia. Sony odsłoniło już wszystkie karty dotyczące wizualnych aspektów konsoli oraz wszelakich peryferiów, natomiast teraz zdradzono co nieco a propos wyglądu interfejsu nadchodzącego next gen'a. 


Gracz kryjący się pod nazwą Toumari, przeglądając serwis LinkedIn natrafił na profil Matta MacLaurina, czyli pracownika Sony, odpowiedzialnego za projektowanie interfejsów. Na pytanie jednego z użytkowników platformy dotyczące wyglądu interfejsu PS5, zdradził on, że zostanie on całkowicie przebudowany względem tego, zaimplementowanego w czwartym PlayStation. MacLaurin zapowiedział, iż będzie się on odznaczał "kompletnie nowym językiem wizualnym" oraz oferował mnóstwo interesujących rozwiązań. Kafelkowy interfejs znany z PlayStation 4 spełniał swoją rolę bardzo przyzwoicie, oferując przejrzysty i intuicyjny dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji konsoli. Projektant niestety nie podzielił się żadnymi konkretnymi grafikami, prezentującymi wygląd nadchodzącego menu, jednak możemy się spodziewać interfejsu jeszcze lepszego niż ostatnio, skoro zdecydowano się na całkowite przebudowanie dobrego i sprawdzonego projektu z PS4.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.