Wystartował Intel Extreme Masters Katowice 2022

Wystartował Intel Extreme Masters Katowice 2022

Dziś rozpoczęło się prawdziwe święto CS:GO. Intel Extreme Masters 2022 w Katowicach oficjalnie wystartował, a wraz z nim odbyły się pierwsze rozgrywki CS:GO. Swoje spotkanie rozegrała dziś m.in. polska drużyna, która niestety już pożegnała się z turniejem. 


IEM już po raz 10 odbywa się w katowickim Spodku. W końcu też, do areny zawitała publiczność, co nie było możliwe w ostatnich dwóch latach ze względu na ograniczenia związane z pandemią. Dziś wystartowały także pierwsze rozgrywki CS:GO. Walkę o upragniony tytuł rozpoczęła polska drużyna Wisła Kraków, która o 11:00 rozegrała swój pierwszy pojedynek na tegorocznym IEM przeciwko Ninjas in Pyjamas. Niestety, ten nie poszedł po myśli naszych, pomimo prowadzenia wynikiem 12:8. Następnie polska drużyna trafiła do drabinki przegranych gdzie natrafiła na osłabione fnatic, z którym także nie dała rady. Tym samym po dwóch spotkaniach turnieju, podobnie jak rok temu, mistrzowie Polski pożegnali się z IEM już pierwszego dnia.Pomimo tego, Intel Extreme Masters 2022 trwa w najlepsze. Organizatorzy wydarzenia świętują przy tym "10 LAT IEM", z którym wiążę się wiele ciekawych atrakcji dla fanów wydarzenia. Dziś na Kanale Sportowym na YouTube odbył się m.in. program specjalny z udziałem Michała Blicharza, Fryderyka Kozioła i Pawła Książka, w którym osoby związane z esportem wypowiedziały się na temat historii eventu oraz jego tegorocznej edycji.

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.