Instagram zbanował konto o nazwie

Instagram zbanował konto o nazwie "Squid Game". Dlaczego?

Instagram zablokował konto o nazwie "squidgame" z powodu zbyt licznych zgłoszeń. Jak się okazuje, od lat należało ono do jednej influencerki i streamerki. 


Popularność koreańskiego serialu Squid Game sprawiła, że słychać o nim praktycznie wszędzie. Wskutek tego doszło do kilku kuriozalnych sytuacji. Nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o sprawie numeru telefonu podanego w produkcji.

Teraz przyszedł czas na nieco inną historię. Lydia Ellery to influencerka oraz streamerka, która od lat prowadzi Instagrama o nazwie... @squidgame. Po premierze serialu jej profil zaczęło odwiedzać mnóstwo przypadkowych osób myślących, że mają do czynienia z oficjalnym kontem serialu.Gdy okazało się, że jednak nie, to zaczęli zgłaszać Lydię za podszywanie się i próbę wybicia się na znanej marce. Cóż - nie trzeba było długo czekać, by Instagram zablokował streamerce dostęp do konta z powodu masowych zgłoszeń.Oczywiście odwołała się ona od decyzji koncernu i po ponad 24 godzinach odzyskała możliwość publikacji postów na profilu. Nie zmuszono jej także do zmiany nazwy.

 

Co sądzicie o całej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.