Instagram z opcją przypięcia postów do profilu

Instagram z opcją przypięcia postów do profilu

Instagram już niedługo pozwoli użytkownikom na przypięcie konkretnych wpisów do profilu. Opcja jest obecnie testowana na niewielkiej grupie konsumentów i nie wiadomo, kiedy trafi do wszystkich.


Instagram ostatnio prowadzi testy naprawdę interesujących nowości. Warto tu chociażby wspomnieć o udostępnionej możliwości oznaczania produktów w swoich postach - ma to zwiększyć atrakcyjność marketingową i reklamową platformy. Już wkrótce doczekamy się jeszcze jednej funkcji.

Rzecznik prasowy firmy Meta przekazał portalowi TechCrunch informację o rozpoczęciu zewnętrznych testów opcji pozwalające na wyróżnienie wybranych postów na profilu. Będą one widoczne wtedy nad siatką zdjęć, podobnie jak przypięte Relacje. Z pewnością przyda się to osobom, które publikują dosyć sporo wpisów.

Źródło: Twitter (@alex193a)


Dzięki temu będą mieli oni pewność, że ważne zdjęcie się "nie zgubi". Na razie dostęp do funkcji ma niewielka grupa użytkowników. Należy spodziewać się jednak szybkiego debiutu nowości - pojawiła się ona już bowiem w styczniu 2022 roku. Instagram raczej nie będzie przedłużał momentu jej wdrożenie.

 

Co sądzicie o opcji przypinania zdjęć? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.