Instagram z nowościami. Mają zwiększyć bezpieczeństwo młodych użytkowników

Instagram z nowościami. Mają zwiększyć bezpieczeństwo młodych użytkowników

Instagram zapowiedział nowe funkcje, które docelowo mają zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na platformie. Mowa o m.in. domyślnym ustawieniu konta jako prywatne.


Instagram niejednokrotnie spotkał się z oskarżeniami dotyczącymi niewystarczającego dbania o bezpieczeństwo młodych użytkowników. Z tego też względu platforma regularnie wzbogaca się o nowości mające na celu poprawę tego aspektu. Nie inaczej jest i tym razem.

Przede wszystkim już za kilka dni Instagram zacznie zmieniać wszystkie nowe konta osób poniżej 16 roku życia na prywatne. Jeśli ktoś korzysta z publicznego profilu, to po wejściu do aplikacji pojawi mu się specjalne powiadomienie informujące o zaletach konta prywatnego. Przymusu jednak nie będzie.

Źródło: Instagram


Co więcej, Instagram opracował nową technologię ograniczającą możliwość kontaktu pomiędzy osobami dorosłymi a tymi poniżej 16 roku życia. Jeśli w przeszłości konto osoby pełnoletniej zostało zgłoszone przez "dziecko", to automatycznie zostanie oznaczone jako "podejrzane". Takie profile nie będą pokazywane np. na karcie Eksploruj lub w polecanych.

Zmiany oraz ograniczenia pojawią się także w sektorze biznesowym. Reklamodawcy będą mogli proponować swoje produkty osobom poniżej 18 roku życia wyłącznie na podstawie ich wieku, płci oraz lokalizacji. Do tej pory do tej puli włączone były także zainteresowania oraz aktywność na platformie.

Instagram ma cały czas pracować nad nowymi funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo najmłodszych. Użytkownicy mogą spodziewać się ich w najbliższych miesiącach. Powyżej opisane zmiany i opcje trafią z kolei do aplikacji "już niedługo".

 

Co sądzicie o nowościach na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.