Instagram z nową funkcją bezpieczeństwa dla zhakowanych kont

Instagram z nową funkcją bezpieczeństwa dla zhakowanych kont

Instagram zapowiedział funkcję "Security Checkup", która ma pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa posiadanych kont. Z jej poziomu będzie można sprawdzić aktywność logowania czy informacje o profilu oraz zaktualizować dane kontaktowe.


Instagram stara się ostatnio dosyć regularnie wprowadzać liczne poprawki w systemach bezpieczeństwa. Teraz postawiono na nowość przydatną szczególnie osobom, których konta prawdopodobnie zostały w przeszłości zhakowane. Zapowiedziano "Security Checkup".

Po wejściu do aplikacji część użytkowników ujrzy specjalny panel z listą akcji, które można wykonać, by zabezpieczyć swoje konto przed przyszłymi potencjalnymi włamaniami. Mowa o m.in. zmianie adresu e-mail (pojawi się również informacja o jego niedawnych aktualizacjach) czy numeru telefonu. Co więcej, możliwe będzie przejrzenie danych profilu czy aktywności logowania.

Źródło: Instagram


Nie da się ukryć, że takie funkcjonalności mogą okazać się naprawdę zbawienne jeśli ktoś naprawdę wkradł się na nasze konto. Dzięki temu proces przywracania np. prawdziwych danych będzie o wiele sprawniejszy. Nowość została już wdrożona po stronie serwera, więc na jej dostępność u wszystkich użytkowników należy poczekać zaledwie kilka dni.

Instagram w poście na blogu przypomina ponadto o istniejących już opcjach zabezpieczenia swojego profilu. Mowa o np. uwierzytelnianiu dwuskładnikowym czy opcji zgłaszania konkretnych treści.

 

Co sądzicie o nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.