Instagram z funkcją udostępnienia płatnego posta

Instagram z funkcją udostępnienia płatnego posta

Instagram już niedługo umożliwi influencerom opublikowanie posta, który będzie widoczny wyłącznie dla osób wspierających finansowo jego profil. Zapowiedziano także kilka innych płatnych nowości.


Instagram na początku bieżącego roku wprowadził możliwość wsparcia finansowo swoich ulubionych twórców. Model subskrypcyjny jest na razie dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, lecz wkrótce jego zasięg ma zostać rozszerzony o kolejne rynki.

Teraz jednak doczekaliśmy się implementacji kilku nowości do płatnej części platformy. Twórcy otrzymali m.in. opcję publikacji standardowego postu lub Reels widocznych wyłącznie dla subskrybentów. Do tej pory mogli oni wstawić tylko ekskluzywny wpis na Stories.

Źródło: Instagram


Poza tym influencerzy są teraz w stanie stworzyć specjalną konwersację grupową dla maksymalnie 30 subskrybentów. Zniknie ona jednak z historii czatów po 24 godzinach, co ma zapobiec nadmiernemu spamowi.

Trzecią nowością jest zakładka na profilu twórcy, gdzie pojawią się wszystkie opublikowane przez niego ekskluzywne materiały. Użytkownicy więc w łatwy sposób otrzymają do nich dostęp, a influencer będzie mógł jeszcze sprawniej nimi zarządzać.

Źródło: Instagram


Trudno na ten moment stwierdzić, kiedy subskrypcja na Instagramie pojawi się m.in. w Polsce. Należy uzbroić się w cierpliwość.

 

Wsparlibyście finansowo swojego ulubionego influencera? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.