Instagram z funkcją, która zachęci do

Instagram z funkcją, która zachęci do "zrobienia sobie przerwy" od aplikacji

Do Instagrama zmierza funkcja "take a break", która ma zmotywować młodszych użytkowników do zrobienia sobie przerwy od przeglądania postów i zajęcia się czymś innym.


Instagram i jego negatywny wpływ na zdrowie psychiczne młodych osób to temat ostatnio dość często poruszany w mediach głównego nurtu. Facebook początkowo odpierał zarzuty, lecz najnowsze doniesienia pozwalają sugerować, że zmienił zdanie.

Nick Clegg - wice-dyrektor ds. spraw międzynarodowych i komunikacji w Facebook  - zdradził w rozmowie z dziennikarką CNN, że trwają prace nad funkcją mającą na celu ograniczenie czasu, jaki nastolatkowie spędzają na przeglądaniu postów na Instagramie. Mowa o "time to break".

Źródło: Instagram


Szczegółów na razie brak - niedługo jednak mają rozpocząć się testy nowości. Ma ona przypominać użytkownikowi, że poza Instagramem także znajdują się ciekawe treści. Oczywiście tę zachętę będzie można odrzucić.

Poza tym opracowywane są ulepszone algorytmy, które będą jeszcze skuteczniej ograniczać widoczność wrażliwych treści dla osób poniżej 18 roku życia. Tutaj termin ich wdrożenia do platformy nie został podany.

 

Co sądzicie o planowanych nowościach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.