Instagram wprowadzi moderatorów streamów i polubienia Stories

Instagram wprowadzi moderatorów streamów i polubienia Stories

Instagram planuje wprowadzić możliwość dodawania moderatorów do transmisji na żywo, którzy będą czuwać nad jej przebiegiem. Wygląda również na to, że wciąż trwają prace nad wdrożeniem opcji polubienia Stories.


Instagram regularnie wzbogaca się o funkcjonalności docelowo mające poprawić komfort użytkowania aplikacji. Kilka dni temu informowaliśmy Was chociażby o kilku nowościach, które spodobają się osobom korzystającym z Reels. Teraz przyszedł czas na kolejne ciekawe wieści.

Alessandro Paluzzi, popularny deweloper i leaker, poinformował o szeregu funkcji testowanych obecnie przez zespół Instagrama. Mowa tu między innymi o roli moderatora podczas transmisji na żywo. Osoba ją organizująca będzie mogła wyznaczyć jednego użytkownika, który otrzyma między innymi możliwość wyłączenia komentarzy czy dostęp do zadawanych pytań.

Tego typu usprawnienie bez wątpienia by się przydało - zwłaszcza że format transmisji live na Instagramie z miesiąca na miesiąc staje się coraz popularniejszy. Deweloperzy najwidoczniej to zauważyli i chcą rozwijać ten segment nieco dynamiczniej.Kilka miesięcy temu mieliśmy również do czynienia z rozpoczęciem testów możliwości polubienia postów opublikowanych za pośrednictwem Stories. Najwidoczniej Instagram nie porzucił planów wdrożenia tej funkcji, gdyż cały czas znajduje się ona w fazie eksperymentalnej i regularnie ulega drobnym zmianom.

Dedykowany przycisk w kształcie serca miałby pojawić się na zdjęciach profilowych osób, które zobaczyły wybrany post. W ten sposób twórca szybko otrzymałby widoczną informację zwrotną odnośnie tego, kto polubił opublikowaną przez niego treść.

Źródło: Twitter, 9to5mac


Warto mieć jednak na uwadze, że mówimy o funkcjonalnościach, które tak naprawdę nigdy na Instagramie mogą się nie pojawić. Wszystko zależy od wyników wewnętrznych testów - te jednak na razie przebiegają, jak wynika z doniesień, bez większych zastrzeżeń.

 

Co sądzicie o testowanych nowościach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.