Instagram wprowadzi funkcję grupowych stories!

Instagram wprowadzi funkcję grupowych stories!

Funkcja wstawiania  przez użytkowników story na Instagrama czy Facebooka zapoczątkowana przez Snapchata przyjęła się wyjątkowo dobrze. Każdy z nas wchodząc na którąś ze wspomnianych aplikacji zapewne ma do przejrzenia sporo filmików i zdjęć zrobionych przez naszych znajomych. Niemałe urozmaicenie owej funkcji testuje właśnie Instagram.


Przez jakiś czas funkcja grupowych stories, czyli pozwalająca na prowadzenie znikającego po 24 godzinach story, współtworzonego przez osoby należące do tej samej grupy, dostępna była na Facebook'u. Pracownicy Marka Zuckerberga postanowili jednak uśmiercić grupowe stories na fejsie i obecnie testują ów możliwość na drugiej swojej gigantycznej aplikacji, jaką jest Instagram. To właśnie ta, z początku fotograficzna platforma, powoli staje się najczęściej używaną przez użytkowników apką.

Tak prawdopodobnie wyglądać będzie panel tworzenia grupowego instastory.

Informację o testach nowej funkcji na Instagramie zawdzięczamy Jane Wong, czyli kobiecie zajmującej się przeszukiwaniem kodów aplikacji, w poszukiwaniu nie oddanych jeszcze do publicznego użytku usprawnień. Póki co, wciąż nie mamy pewności czy owa funkcja pojawi się w aplikacji w najbliższym czasie, jednak zważywszy na obecną popularność prowadzenia insta stories, jest to wysoce prawdopodobne.

 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.