Instagram wprowadza tryb cichy

Instagram wprowadza tryb cichy

Instagram właśnie doczekał się nowej funkcji, jaką jest tryb cichy. Tak zwany Quiet Mode, umożliwia wybranie godzin, w których aplikacja nie będzie wysyłała powiadomień i wyświetli znajomym komunikat o tym, że aktualnie mamy włączone wyciszenie. To jednak nie koniec zmian w aplikacji. 


Tryb wyciszenia w aplikacji Instagram został wprowadzony dla wszystkich użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Kanady. Wprowadza on opcję, która umożliwia włączenie Quiet Mode. Spowoduje on, że w wybranych godzinach zablokowane zostaną wszystkie powiadomienia z aplikacji.Oprócz tego, opcja automatycznie powiadomi użytkowników, którzy spróbują w tym czasie nawiązać z nami kontakt, że znajdujemy się w trybie cichym. Status takiej osoby zostanie wyświetlony natomiast w profilu użytkownika.Oprócz tytułowej zmiany, Instagram przygotował nowe funkcje umożliwiające lepsze zarządzanie wyświetlanymi postami. Z tych szczególnie skorzystają osoby, które chcą mieć większą kontrolę nad tym, jak z aplikacji korzystają młodsze osoby. Mowa o opcji ukrywania wybranych słów. Jeśli ukryte przez nas wyrażenia znajdą się w opisie danego posta czy w komentarzach, wspomniane treści nie zostaną wyświetlone użytkownikowi aplikacji.

Funkcje, o których mowa w tym artykule, na ten moment nie działają jeszcze w Polsce. Najprawdopodobniej jednak, wkrótce powinni z nich także skorzystać użytkownicy naszego kraju.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.