Instagram testuje pionowe wyświetlanie Relacji

Instagram testuje pionowe wyświetlanie Relacji

Instagram rozpoczął właśnie testy nowego sposobu na wyświetlanie Relacji. Do tej pory odbywało się ono poprzez klikanie czy też poziome przesuwanie, jednak nowa opcja ma umożliwić przeglądanie w pionie.


Wertykalne przeglądanie treści w formie zdjęć oraz wideo jest znane przede wszystkim z TikToka. Nie tak dawno, opcja znalazła swoje zastosowanie także na Instagramie, jednak tylko w opcji Reels, czyli funkcji bazującej na aplikacji od ByteDance. Teraz pionowe wyświetlanie testowane jest w jeszcze jednym miejscu i są nim Relacje na Instagramie. Jak wygląda?

Krótkim nagraniem przedstawiającym opcję podzielił się Matt Navarra z TheNextWeb na swoim Twitterze. Zobaczcie sami!

 Plotki dotyczące wprowadzenia pionowego przewijania pojawiły się już w zeszłym roku. Teraz w końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie trwających testów, ponieważ opcja trafiła do Turcji. Jeśli tam zostanie dobrze przyjęta, wkrótce prawdopodobnie trafi także do innych krajów. Funkcja pionowego przewijania ma bowiem ułatwić korzystanie z aplikacji, szczególnie na smartfonach z większym lub składanym ekranem.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.