Instagram testuje opcję przewijania filmów

Instagram testuje opcję przewijania filmów

Opcja dodawania filmików na Instagramie pojawiła się prawie na samym początku istnienia aplikacji, jednak z czasem dużo szczegółów uległo zmianie. Teraz Instagram odpowiada na jedną z najbardziej pożądanych możliwości i testuje opcję przewijania danego materiału wideo i między innymi cofanie się do konkretnego momentu.


Przewijanie na Instagramie jest na ten moment dostępne jedynie w sekcji Stories, kiedy zapisana zostaje transmisja na żywo oraz  IGTV, gdzie faktycznie istnieje możliwość cofnięcia lub przyspieszenia materiału.  w przypadku zwykłych filmów udostępnionych w formie postu nie mamy niestety opcji cofania, co oznacza, że jesteśmy skazani na oglądanie klipu od początku do końca bez przewijania fragmentów.

Informacja pojawiła się na Twitterze, gdzie dodany został także filmik pokazujący w jaki sposób działać może nowa opcja. Na klipie można dostrzec przezroczysty pasek u góry danego postu. Po kliknięciu i przytrzymaniu go pojawia się opcja wybrania konkretnego momentu oglądanego przez nas filmu. Jedno jest pewne - opcja na pewno będzie użyteczna i pomoże w obsłudze materiałów opublikowanych na Instagramie.


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.