Nowa świetna funkcja na Instagram Stories!

Nowa świetna funkcja na Instagram Stories!

Instagram Stories to część aplikacji Instagram, która bardzo szybko zdobywa popularność. Działa dokładnie tak samo jak "My Story" na Snapchacie. Funkcja jest stale rozwijana, by przyciągnąć nowych użytkowników. Teraz Instagram wprowadził sporą zmianę, która stanie się ogromnym atutem tej aplikacji.


W najnowszej aktualizacji Istagram wprowadził ogromną zmianę w narzędziach do tworzenia Instagram Stories. Poza możliwością rysowania, pisania i dodawania do nich naklejek, od teraz możemy na nasze zdjęcie nałożyć GIF. Jest ich ogromna ilość, ponieważ aplikacja korzysta z biblioteki firmy GIPHY. Możemy wybrać GIF np. z oczami, częścią twarzy, ubraniem, jedzeniem, zwierzakiem i wszystkim, czego będziemy potrzebować.


Aby dodać GIF do naszego Story, wystarczy wejść w okienko dodawania naklejek i znaleźć odpowiednią zakładkę z GIFami. Następnie wybieramy obrazek, który ma znaleźć się na naszym zdjęciu i przeciągamy w odpowiednie miejsce. Kolejnym krokiem, jeśli już dodaliśmy pozostałe napisy i naklejki, jest wysłanie go do naszych znajomych.

To nie koniec aktualizacji od Instagrama. Serwis zapowiada, że zamierzają zlikwidować ograniczenia dotyczące rozmiaru zdjęcia w Instagram Stories. Będziemy mogli dodać zdjęcia robione obróconym telefonem, a one i tak wyświetlą się pionowo. Pozostała wolna przestrzeń zostanie automatycznie wypełniona jednolitym kolorem. Dzięki temu nie będzie takiej sytuacji, że z naszego zdjęcia będziemy musieli wyciąć jego fragment, przez co np. usuniemy naszego znajomego ze wspólnej fotografii. To samo dotyczyć będzie plików wideo. Nie będą one już miały ograniczeń co do rozmiarów.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl