Instagram pracuje nad funkcją edycji kolejności zdjęć na profilu

Instagram pracuje nad funkcją edycji kolejności zdjęć na profilu

Instagram w najbliższym czasie ma zostać zaktualizowany o nową opcję personalizacji profilu. Dzięki niej, użytkownik będzie mógł dowolnie zmienić ułożenie zdjęć na swoim profilu.


W ostatnich tygodniach głośno jest o istotnych zmianach w działaniu Instagrama. Serwis ma bowiem wkrótce powrócić do chronologicznego wyświetlania postów. Tymczasem, w sieci pojawiły się nowe informacje o kolejnej funkcjonalności, która ma pojawić się w jednej z nadchodzących aktualizacji aplikacji.

O sprawie informuje popularny programista Alessandro Paluzzi, który wcześniej dzielił się wiarygodnymi informacjami o pracach nad aktualizacjami Instagrama. Jak informuje na swoim Twitterze, do aplikacji ma zostać dodana opcja, która pozwoli użytkownikom dowolnie przestawiać opublikowane na swoim profilu zdjęcia i filmy.Do tej pory Instagram działał w ten sposób, że opublikowane posty w widoku profilu wyświetlane były w kolejności chronologicznej (od ostatnio dodanych na górze, do pierwszego publicznego zdjęcia na dole). Opcja ma działać poprzez wejście w sekcję "edytuj profil" lub poprzez "edycję siatki" przy widoku postów. Według przecieku, użytkownik będzie mógł wtedy dowolnie przestawiać swoje publikacje.

W tej chwili nie jest jasne, kiedy nowa opcja miałaby oficjalnie pojawić się na Instagramie, więc nie pozostaje nam nic więcej, niż czekać na jej dodanie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.