Instagram pozwoli ograniczyć

Instagram pozwoli ograniczyć "wrażliwe treści"

Instagram umożliwi użytkownikom dostosować ilość wyświetlanych treści uznanych za "wrażliwe". Nowa funkcja ma zwiększyć zakres swobody obiorców w kwestii tego, co zobaczą na platformie.


Instagram zapowiedział nową sekcję ustawień nazwaną "Kontrola wrażliwych treści". Z jej poziomu użytkownik zadecyduje jakie treści - i w jakiej ilości - chce widzieć m.in. w zakładce "Eksploruj". Pojawią się trzy opcje wyboru preferencji:

  • Zezwól - zobaczysz więcej zdjęć i filmów, które mogą być przytłaczające lub obraźliwe,

  • Ogranicz (domyślne) - zobaczysz trochę zdjęć i filmów, które mogą być przytłaczające lub obraźliwe,

  • Ogranicz nawet więcej - zobaczysz mniej zdjęć i filmów, które mogą być przytłaczające lub obraźliwe.


Źródło: Instagram


Przedstawiciele platformy chcą, by każdy czuł się bezpiecznie i komfortowo podczas przeglądania Instagrama. Mimo że publikowanie wielu "wrażliwych treści" jest tam zabronione, to część zawartości wciąż - w pewnym zakresie - może zostać opublikowana. To właśnie dla tego typu postów wprowadzona zostaje nowa funkcja.

Instagram ma nadzieję, że przyczyni się ona do zwiększenia zainteresowania kartą Eksploruj oraz ogólnego komfortu korzystania z serwisu. Nie wiadomo kiedy opcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Na razie została wprowadzona po stronie serwera, lecz osobiście jej jeszcze nie widzę.

 

Co sądzicie o "kontroli wrażliwych treści"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.