Instagram pozwoli na przeprowadzenie streama w 4 osoby

Instagram pozwoli na przeprowadzenie streama w 4 osoby

Instagram podwaja liczbę użytkowników mogących prowadzić jednego streama. Od 1 marca w Live Rooms mogą pojawić się aż 4 osoby naraz.


1 marca Instagram ponownie rozszerzył popularną funkcję Live. Jak do tej pory do swojego streama moglibyśmy zaprosić dodatkowo jedną osobę. Mogłoby się wydawać, że jest to wystarczająco. Jednak na wskutek pandemii, funkcja ta zyskała na jeszcze większym znaczeniu niż w poprzednich latach. Dlatego też postanowiono rozwinąć ją tak, aby spełnić jak najwięcej oczekiwań użytkowników.

W 2020 roku Live zyskał opcję zapisywania streamów w IGTV, aby dostępne były dłużej niż 24 godziny. Wydłużono również maksymalną długość transmisji z jednej godziny do aż czterech. Natomiast w tym roku zwiększono możliwą liczbę nadawców.

Źródło: Instagram


Ostatnia aktualizacja Instagrama dodała tzw. Live Rooms, które pozwolą użytkownikom na stworzenie 4-osobowych pokoi live. Działają one bardzo podobne jak Squad Stream Twitch, obsługują do czterech nadawców.

Źródło: Instagram


Usługa jest dostępna już 1 marca, ale u wszystkich użytkowników pojawi się dopiero pod koniec tygodnia.

Źródło: Instagram


Aby rozpocząć live'a wystarczy przesunąć palcem w lewo ze strony głównej, pojawi się tam na dole opcja "Na żywo". Następnie trzeba kliknąć Pokoje (Rooms) i wybrać gości, z którymi chcemy poprowadzić streama.

Platforma zapewnia, że ​​użytkownicy zablokowani przez któregokolwiek z nadawców w transmisji na żywo nie będą mogli jej zobaczyć. Natomiast funkcje zgłaszania oraz blokowania komentarzy będą dostępne dla każdego z gospodarzy live'a.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.