Instagram poinformuje nas, że jesteśmy na bieżąco

Instagram poinformuje nas, że jesteśmy na bieżąco

Instagram to najpopularniejsza aplikacja służąca do publicznego pokazywania zrobionych przez siebie fotografii. Należący do Facebooka portal ma już ponad 1 miliard użytkowników. Zawdzięcza to między innymi swojej przejrzystości i łatwości dzielenia się zdjęciami. Teraz Instagram wprowadza kolejne udogodnienia.


Prawdopodobnie każdemu, kto na Instagramie zaobserwował dużą ilość kont, zdarzyło się nie zauważyć jakiegoś istotnego zdjęcia lub filmu. W ilości zdjęć, jaka dziennie pojawia się na tym portalu bardzo łatwo się pogubić. Z pewnością sprawiało to dyskomfort użytkownikom, którzy lubią być na bieżąco, a przegapili ważne wydarzenie. Może się to okazać równie bolesne w przypadku niezauważenia konkursu u swojego ulubionego YouTubera, czy nowego zdjęcia u znajomego.  Z powodu niechronologicznego sortowania postów czasami trudno stwierdzić czy dany post już widzieliśmy, czy nie. Często zdarza się, że aby mieć pewność, że widzieliśmy wszystko, musimy przewijać stronę główną dalej i kolejny raz oglądać te same zdjęcia. 

Z pomocą przychodzi nam nowa aktualizacja aplikacji, która wprowadza dość istotny szczegół. Jest to mały element na stronie głównej, który poinformuje nas, że widzieliśmy już wszystkie zdjęcia z ostatnich dwóch dni. Wyróżnia się on kolorem i dużym odstępem od innych postów, dlatego nie jest łatwo go przeoczyć. Wszystkie starsze posty znajdować się będą pod tym znacznikiem. Jest to znaczne ułatwienie dla osób często korzystających z tego serwisu. Zagwarantuje, że nie przegapiliśmy żadnego posta, który mógłby być istotny i zaoszczędzi czas, który poświęcilibyśmy na bezsensowne przewijanie strony ze zdjęciami w poszukiwaniu nowych zdjęć.

Instagram ostatnio wprowadza coraz lepsze aktualizacje. Widać, że zależy im na poprawie komfortu użytkowników i słuchają ich głosu. Dzięki temu ciągle zyskują coraz więcej nowych klientów, którzy tworzą konta w ich serwisie. Mamy nadzieję, że należąca do Facebooka spółka nie przestanie iść w dobrym kierunku, a pozostałe aplikacje, takie jak Facebook czy Snapchat wezmą przykład z dobrych inwestycji i celnych aktualizacji.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl