Instagram wprowadził opcję przypięcia postów do profilu

Instagram wprowadził opcję przypięcia postów do profilu

Instagram poinformował o wprowadzeniu opcji przypięcia maksymalnie trzech postów na swoim profilu. Pozwoli to na wyróżnienie np. najciekawszych lub najkreatywniejszych wpisów.


Jeśli korzystacie z Twittera bądź TikToka, to z pewnością kojarzycie funkcję umożliwiającą przypięcie kilku postów do profilu. Takie treści widoczne są tedy na samej górze listy, co praktycznie uniemożliwia odbiorcy ich przeoczenie. Identyczne rozwiązanie zadebiutowało właśnie na Instagramie.

Na oficjalnym profilu platformy pojawił się post informujący o wprowadzeniu opcji wyróżnienia maksymalnie trzech wpisów lub Reels na profilu. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób - wystarczy dotknąć trzech kropek znajdujących się w prawym górnym rogu wybranego wpisu i z rozwijanego menu wybrać pozycję "Przypnij do swojego profilu".Wtedy też taka treść pojawi się nad resztą i zostanie oznaczona białą pinezką. Warto też pamiętać o kolejności przypinania postów - gdyż dodanie następnych zdjęć/filmów powoduje przesunięcie poprzednich o jedną pozycję w prawo.

O planach implementacji tej funkcji wiadomo od dawna. Już kilka miesięcy temu Instagram potwierdził rozpoczęcie jej testów - teraz więc mamy tylko do czynienia z jej publicznym wdrożeniem. Koniecznie sprawdźcie czy macie już do niej dostęp.

 

Co sądzicie o opisanej wyżej nowości na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.