Instagram oferuje twórcom tysiące dolarów za korzystanie z Reels

Instagram oferuje twórcom tysiące dolarów za korzystanie z Reels

Instagram ruszył z programem bonusowym, w ramach którego będzie płacić użytkownikom za publikację treści za pośrednictwem Reels. Mowa nawet o dziesiątkach tysięcy dolarów za odpowiednią liczbę wyświetleń.


Instagram stara się coraz aktywniej promować Reels, czyli - jakby nie było - swoją wersję TikToka. Najlepszym sposobem na zachęcenie twórców do wstawiania filmików są oczywiście pieniądze i firma Meta nie zamierza w tym aspekcie zbytnio oszczędzać.

Już w lipcu dowiedzieliśmy się o planach zainwestowania 1 miliarda dolarów w program bonusowy dla influencerów. Najnowsze doniesienia rzucają nowe światło na to, ile pieniędzy faktycznie otrzymują twórcy. Odpowiedź jest dosyć prosta - niemało.

Rekordem miało być 35 tys. dolarów za uzyskanie 58 mln wyświetleń. Nie ma jednak jednoznacznych zasad jeśli chodzi o konkretne kwoty przyznawane za przekroczenie wybranych progów. Influencerzy z 50 tys. obserwujących otrzymali ofertę od 600 do 1000 dolarów.

Źródło: The Verge


Zdarzały się jednak przypadki, że osoba z 15 tys. obserwujących dostała 8500 dolarów. Wszystko więc zależy od uzyskanych na materiałach Reels wyświetleniach. Być może wkrótce Instagram opracuje jakieś wytyczne.

Bonusy oferowane przez społecznościowego giganta nie robią jednak tak ogromnego wrażenia. Podobne programy organizuje Snapchat, YouTube czy nawet TikTok. Firma Meta podwyższyła jednak stawkę proponując rozdanie miliarda dolarów.

Przypominamy także, że Reels od pewnego czasu jest także dostępne w Polsce i można z tej funkcji bez problemów korzystać.

 

Korzystacie z Reels? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.