Instagram wprowadzi nowy format pionowych zdjęć

Instagram wprowadzi nowy format pionowych zdjęć

Instagram ma zamiar namówić użytkowników do publikacji nowego formatu pionowych zdjęć. W zamyśle mają one przypominać rolki, co jest kolejnym działaniem Instagrama zainspirowanym sukcesem TikToka.


Nowy format zdjęć na Instagramie ma pojawić się już wkrótce. Mowa o zdjęciach w proporcji 9:16. Do tej pory rewolucją były pierwsze pionowe fotografie wprowadzone kilka lat temu, które bazowały na maksymalnej proporcji 4:5.

Nowa opcja sprawi, że fotografie będą wypełniały praktycznie cały obszar ekranu głównego aplikacji, niczym Rolki, które są odpowiedzią Mety na globalny sukces TikToka.Nowy pomysł nie spodobał się wielu użytkownikom, którzy po raz kolejny wyrażają swoją frustrację tym, że Instagram dalej upodabnia się do TikToka. Przypomnijmy przy tym, że jakiś czas temu aplikacja Mety testowała nowy layout, który został skrytykowany przez wielu użytkowników (w tym także celebrytów - m.in. Kylie Jenner). To spotkało się z reakcją twórców aplikacji, którzy zadecydowali o porzuceniu tego pomysłu. Jak będzie tym razem? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne już niedługo.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.