Instagram wyśle ostrzeżenie jeśli wykryje nieodpowiedni komentarz

Instagram wyśle ostrzeżenie jeśli wykryje nieodpowiedni komentarz

Media społecznościowe mają swoje ciemne strony. Groźby, prześladowania czy hejt to coraz częstsze zjawisko, z którym ich twórcy zamierzają walczyć. Instagram kilka dni temu podzielił się ze światem narzędziem, które ma zapobiec tego typu zjawiskom. 


Nowa funkcja będzie automatycznie wykrywała nieodpowiednie według serwisu komentarze. Jeśli tak się stanie, aplikacja zapyta użytkownika, czy na pewno chce zamieścić komentarz pod zdjęciem. Według serwisu zwykłe blokowanie wpisów nie jest wystarczające i na dłuższą metę nie przynosi zamierzonych efektów, stąd decyzja o wprowadzeniu nowej funkcji. Po wykryciu nieodpowiedniego komentarza autor otrzyma specjalną informację, a po kliknięciu przycisku „dowiedz się więcej” przeczyta, że Instagram prosi o przemyślenie publikowanej treści na podstawie zgłaszanych komentarzy podobnych do publikowanego. Takie działanie ma skłonić autora do zastanowienia się nad swoją decyzją.Jakby zmian w tej kwestii było mało, Instagram szykuje jeszcze jedno ograniczenie dla autorów obraźliwych komentarzy. Jeśli takowe zostaną wykryte, zostaną automatycznie ukryte przez serwis, a jego twórca niczego nie zauważy. Inni użytkownicy także będą mogli ukryć tego typu treści, zaznaczając komentarz i używając funkcji "restrict". Takie działanie ma wyeliminować problem blokowania hejterów, z którym możemy mieć do czynienia na co dzień. Według przeprowadzonych badań, osoby narażone na hejt niechętnie blokują innych, gdyż są świadome pogorszenia się sytuacji. Ukrycie komentarza wydaje się zatem najlepszym wyjściem, a tego typu mechanizm znamy już m.in. z Facebooka.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.