Instagram kopiuje kolejne funkcje Snapchata - tym razem filtry na twarz!

Instagram kopiuje kolejne funkcje Snapchata - tym razem filtry na twarz!

Instagram ostatnimi czasy "podbija" kolejne funkcje i pomysły innych znanych serwisów społecznościowych. Jednak głównym zainteresowaniem fotograficznej aplikacji okazuje się być Snapchat. Funkcja Stories już dawno została "zapożyczona" a właśnie teraz, Instagram pokusił się o... filtry na twarz!
Już od wielu miesięcy Instagram na naszych oczach przyjmuje w swoje obszerne listy funkcji i innych bajerów, kolejne charakterystyczne dla Snapchata zastosowania. Przykładem są znikające treści i wiadomości prywatne. Aplikacja Zuckenberga można rzec, iż "pożera" coraz to nowsze usprawnienia i dodatki, biorąc je garściami z innych podobnych serwisów. Ostatnio pisaliśmy o zapożyczeniach z Messengera, ale dzisiejsza wiadomość jest jeszcze ciekawsza. Otóż wraz z aktualizacją Instagrama do wersji 10.21. wprowadzane powoli będą specjalne, trójwymiarowe filtry na twarz. I tak - jest to ostatni element, który pozostał do skopiowania ze Snapchata.Dla osób, które wcześniej używały już Snapchata, nowe filtry na Instagramie nie zrobią na nich wrażenia, ponieważ wszystko działa na takiej samej zasadzie w obu aplikacjach. Do wyboru jest kilkanaście różnych filtrów, które można nałożyć zaraz po wskazaniu twarzy. Są to trójwymiarowe obiekty, takie jak okulary, wianki, kapelusze, czy uszy królika. W aktualizacji uraczą nas także takie nowości jak możliwość dodawania naklejek z ręcznie wpisywanymi hashtagami, przewijanie wideo czy np. pędzel-gumka.

Trzeba zauważyć, że w przypadku Instagrama sama jakość nowych dodatków stoi jeszcze na niższym poziomie niż ofiara tego zapożyczenia, lecz zwiastuny nowych aktualizacji oraz zawzięcie twórcy Facebook'a są na tyle duże, iż w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać wszystkiego.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl